دکان شیعه - بخش 4 (پایانی)

امام زمان چیست؟ آیا وجود داشته است؟ بخش چهارم

 

 اما این سئوال به قوت خود باقی است که چرا به عموی امام دوازدهم نامعلوم می گویند " جعفر کذاب "؟

آیا واقعاً حسن عسکری را پسری بوده است؟

آیا طبق روایت عثمان بن سعید که ادعا می کرد حسن عسگری را پسری پنجساله است، چنین کودکی می توانست رهبر و پیشوای شیعیان بالغ باشد؟ زیرا به خوبی می دانیم که کودک پنجساله را توان آن نیست که دماغش را پاک کند و چپ و راستش را تشخیص دهد. بویژه چنین فرد موهوم و مجهولی که طبق گفته آنانیکه او را علم کرده بودند و از دیده و ملاء اجتماعی بدور بوده است، چگونه می توانسته است از علم اجتماع آگاهی داشته باشد تا رهبری جامعه خود را به عهده بگیرد؟

اگر قرار بوده است این فرد موهوم و مجهول از دیده پنهان شود، چرا اینقدر به دراز کشید و چرا در همان آغاز شیعه گری چنین پدیده ای رخ نداد تا خیال همگی را راحت کنند. مگر ظلم و ستم به پیروان شیعه در این زمان مورد بحث به حد اعلا نرسیده بود تا ایشان ظهور مبارکشان را اعلام کنند تا با این ظهور، امت همیشه در صحنه شیعه طی این قرون متمادی متحمل این همه رنج و شکنج نشوند؟

فراموش نکنیم که ما در یک جهان آنتروپیک زندگی می کنیم و هر موجود زنده را طول عمری است و پس از سر آمدن آن طول عمر جای خود را به دیگری می دهد تا ارابه تکامل در شکل عالی تری ادامه پیدا کند. بنابراین اینکه شیعیان هنوز باور دارند که امام ناپیدایشان هنوز موجود است و هم اکنون در چاه جمکران به شب نشینی خود برای خواندن عریضه امت بیمار و جن و جنون و جهالت زده خود ادامه می دهد باید به آنها شک کرد که در جمجمه شان مغزی است.

 چرا امروز ایشان بایستی در خرابه های اطراف قم رفت و آمد داشته باشد و درچاه جمکران منزل کند؟ مگر جایی در سرزمین اعراب پیدا نکرده بود و یا مکان در جای دیگر برایش تنگ بوده است که به اطراف قم، جایی که جایگاه از گورگریختگان تاریخ شده است، آمده است؟

آخر چرا به ایران آمده است؟ مگر ایرانیان عرب هستند که ایشان تصمیم گرفته اند به ایران بیایند؟ در حالی که می دانیم ایرانیان با زبان پارسی صحبت می کنند و زبان ایشان بر حسب زبان پیشینیانشان باید عربی باشد. بنا براین چگونه با ایرانیان صحبت می کنند؟

ملاحظه می کنیم که چنین بازیهای عوام فریب، دامی بیش نیست تا از این طریق مردم بخت برگشته ایران را در جهل و جنون و جهالت و خرافه گرایی نگه دارند و از طریق انتشار چنین جهالتی از مردم سواری بگیرند.

این است سیمای امروزی این رجاله ها که بوسیله روشنفکران بی خرد ما در آستانه سال ۵۷ بر مردم ایران تحمیل شد.

ای کاش با این همه جنایت و کشتار و جنون و جهالت از طرف این رجاله های حاکم بر مردم شریف ایران، چشمان " روشنفکران " ما قدری بیدار و وجدانشان اندکی تبدار شده باشد. تا از عملکرد ناشاد خود درس عبرت بگیرند و در پیشگاه مردم با فرهنگ ایران زمین ادب ببوسند و یک عذرخواهی تاریخی انجام دهند.

به مردم و کشور ایران فکر کنند و برای رهایی کشور و مردم ایران از چنگال دیوان حاکم براین خاک دست در دست وطن دوستان دهند و ایران اسیر و در بند را رهایی بخشند.

*نویسنده بابک

*منبع این نوشته از کتابهای: "۲۳ سال" اثر علی دشتی و "مهدی گرایی" اثر احمد کسروی است


/ 3 نظر / 266 بازدید
elyacin

کسی که اعتقادتشو از ابوهریره دروغگو عامل نفوذی یهود گرفته باشه باید در مهدویت تشکیک ایجاد کنه . چطور ابوهریره دروغگو که فقط دوسال با پیامبر بود بیش از کل صحابه پیامبر که بیش از 20 سال با پیامبر بودند ، از پیامبر حدیث نقل کرده ؟؟؟شرم اورترین احادیث را عایشه از پیامبر نقل کرده که غرب به استناد جعلیات عایشه بر علیه پیامبر فیلم ساخته . اگر اهل درک هستید بگید چه رمز و رازی داشت که عمده احادیث اهل سنت از ابوهریره یهودی و عایشه نقل شده ؟ التماس تعقل و تفکر

mashgh-e-eshgh

درود دوست گرامی ... ممنون از اینکه نظرتون رو فرمودید. کتاب صحیح بخاری بهمراه صحیح مسلم بعد از قرآن منبع شریعت اسلام از طریق حدیث نزد مسلمین اهل سنت است.... میدانیم که بخاری بعد از سفر و گرد آوری بیش از ششصد هزار حدیث ، تنها 7 هزار و اندی حدیث را معتبر تشخیص داد و در کتابش نوشت .چند حدیث از ابوهریره در اون هست ؟ ضمن اینکه عامل نفوذی یهود از جملات مختص جمهوری اسلامیست و ربطی به یهودیان عصر طلوع اسلام ندارد .... و بعد ، شما بجای پاسخ بخه مطلب ، مطابق اصل رایج در بین علمای شیعه ، سعی در ایجاد سوالی میکنید که ربطی به این نوشته نداره!!!!!! مگه من گفتم که مهدی دروغه و هریره و محمد درست ؟؟ که میخواهید با تخطئه کردن وبمیان آوردن سنی و شیعه مساله را حل کنید ؟؟؟ مورد بعدی ، صحت احادیث رایج در شیعه است که توسط کلینی و مجلسی به شما شیعیان ارث رسیده ... واقعا احادیث موجود در کتابهای مجلسی و کلینی درمورد امام زمان صحیح است؟اخیرا یکی از علمای شیعه ی آزاداندیش در نجف بنام آیت الهه العظمی کمال الحیدری با بهره گیری از کتب فقه شیعه مناظره ای کرده و بر خلاف ادعای آقایون مبنی بر وجود 40 حدیث و روایت در مورد ولادت امام زمان ، ثابت کرده که تنها دو حدیث تقریبا موثقه!!!!! برای اطلاعات بیشتر لینک فیلم این بررسی رو میگذارم تا در صورت نیاز به تحقیق خودتون پیگیر بشید .... ضمن اینکه شما به غلطظاهرا فکر کردید که من سنی هستم!!! خیر برادر جان ...بنده شیعه زاده هستم ، اما به اعتقادات شیعه شک کردم و بعد از مدتی ، تصمیم گرفتم صدای شیادی شیعه را به گوش بقیه برسانم ...اگر دست از تعصب برداریم ، سوال و جوابهای زیادی در مورد مذهب شیعه وجود دارد که میتواند جوینده ی حقیقت را به منزل آگاهی برساند ... موفق باشید

mashgh-e-eshgh

https://www.youtube.com/watch?v=dYyESVdT9N8 بررسی احادیث شیعه در مورد تولد امام زمان توسط آیت الله کمال الحیدری از مراجع نجف .... برای آگاهی همگان