بازداشت یک فعال اینترنتی در تهران

در میان خبرهای بالا رفتن قیمت دلار ، اعتصاب رانندگان ناوگان حمل و نقل بین شهری ، امروز خبر شوکه کننده ی دیگری را شنیدم!

منبع : صدای مردم - (آمدنیوز) : بازداشت یک فعال اینترنتی در تهران به جرم پست‌های انتقادی در فیس بوک!

«علی حیدری» یک فعال اینترنتی در تهران به خاطر پست‌های انتقادی روی فیسبوک از سوی وزارت اطلاعات بازداشت شد.

به گزارش «آمدنیوز»، مادر «علی حیدری» روز سه‌شنبه ۱۷ مهر با تأیید خبر بازداشت او گفت: «چند روز پیش به علی گفته شد در وزارت اطلاعات حاضر شود. دو روز است که خبری از او نداریم و هرچه مراجعه می‌کنیم جواب نمی دهند.»

وی افزود: «پسرم وقتی احضار شد، وکیل گرفت اما اجازه حضور وکیل را ندادند. یک ماه پیش حراست او را از کارش برکنار کرده بود.»

«علی حیدری» در فیسبوک خود نظرش را درباره مسائل سیاسی و اجتماعی روز می‌نوشت.

در روی فیسبوک این فعال اینترنتی هنوز چند پست عمومی دیده می‌شود که در انتقاد از حکومت ایران مطالبی نوشته است. از جمله او در یک نظرسنجی، از مخاطبانش درباره اصلاح یا تغییر نظام پرسیده بود که ۸۷ درصد خواستار تغییر حکومت شده بودند. همچنین او با انتقاد از عملکرد قوه قضاییه در پست دیگری نوشت: «وقتی اسم دزد را می‌دانید و نمی‌گویید، خودش شراکت با دزدهاست.»

در حالی‌که فساد در حکومت بیش از گذشته عیان و علنی است، در ماه‌های اخیر هرگونه انتقاد با احضار و بازداشت فعالان اینترنتی روبرو می‌شود.

نهاد بین المللی گزارشگران بدون مرز می‌گوید ایران از جمله بزرگ‌ترین زندان‌های روزنامه‌نگاران و وب‌نگاران است.}}


علی حیدری از دغدغه هایش مینوشت و بزبان طنز زندگی روزمره مان را باز تعریف میکرد، و حکومتی که ادعای جهانی شدن را دارد حتی از روزمره نویسی هم در هراس است و علی و علی هارا به حصر و بند میکشد ... من مدتی نوشته هایش را در فیسبوک دنبال میکردم ، مطمئنم که او من را نمیشناسد ، اما من چه ؟ ... اگر روزی با نوشته هایش خندیدم ، امروز برخودم لازم میدانم که در تنهائی او ، صدایش باشم.... صدای علی حیدری باشیم
/ 0 نظر / 79 بازدید