بازداشت نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه


بازداشت اسماعیل بخشی و مسلم آرمند،نماینده کارگران نیشکر هفت‌تپه پس‌ از سخنرانیاسماعیل بخشی در تجمع اعتراضی کارگران مقابل فرمانداری شوش: اگر من هم مردم حق ندارید مرا دفن کنید باید تابوت مرا به اعتصاب بیاورید مرده من هم فریاد می‌زند.

وضعیت اسفبار معیشتی کارگران هفت تپه ، باز هم دلیلی شد برای اعتراض مسالمت آمیز کارگرانی که ماههاست حقوق نگرفته اند و هیچکس از دولت تا مجلس و سایر قوا جوابگوی این مشکلات نیست.

در پوشش خصوصی سازی نیشکر هفت تپه را به مافیای خصولتی و شرکتهای پنهان حکومتی سپردند، اشتغال خوزستان و ممر معاش مردم را نابود کردند و حالا یکسال است جای دستمزد برای کارگران باتوم می کشند و گاز اشک آور می زنند، بازداشت و سرکوب می کنند و کارگر را تا خودسوزی کشاندند.

این واحد تولیدی در یکسال گذشته بارها شاهد تجمع اعتراضی کارگران بوده، اما تا کنون به وضعیت صنفی آن‌ها رسیدگی نشده است.

اعتراضات کارگران این شرکت روز یکشنبه با حضور بازاریان، خانواده‌های کارگران ، زنان و معلمان در شهر شوش واقع در استان خوزستان همراه شد.

در پایان تجمع روز یک‌شنبه ۲۶ آبان کارگران شرکت نیشکر هفت تپه در شهر شوش، ب اسماعیل بخشی و مسلم آرمند از نمایندگان کارگران به همراه یک خانم خبرنگار توسط مامورین امنیتی صورت گرفت .

این دستگیری پس از آن صورت گرفت که اسماعیل بخشی در تجمع اعتراضی مقابل فرمانداری شوش به ایراد سخنرانی پرداخت.

در این سخنرانی وی ابتدا از تمامی اقشاری که به این تجمع پیوسته‌اند تشکر کرد و سپس به کارگران فولاد اهواز پیام داد و گفت: ما شما را فراموش نکرده‌ایم و دستتان را به گرمی می‌فشاریم.

این نماینده کارگران شرکت نیشکر هفت تپه سپس با شعار «نان، کار، آزادی ،اداره شورایی» از همگان خواست که این شعار را تکرار کنند.

اسماعیل بخشی با اشاره به ماموران یکان ویژه که برای سرکوب کارگران سلاح به دست گرفته‌اند خطاب به کارگران گفت: این‌ها حقوق‌شان را از مالیات ما می‌گیرند اما تفنگ روی ما می‌کشند.

کارگران در اینجا به هو کردن ماموران اقدام کردند.


«نه تهدید نه زندان دیگر اثر ندارد»

سپس این نماینده کارگران افزود: انگار شعار ما را نفهمیده‌اند از همه می‌خواهم که این شعار را با هم تکرار کنیم برای همین از همه می‌خواهم که این شعار را تا جاییکه می‌شود فریاد کنید:

«نه تهدید نه زندان دیگر اثر ندارد»

تظاهرکنندگان با شوری وصف ناپذیر اقدام به سردادن این شعار کردند.

اسماعیل بخشی در پایان سخنان خود تهدیداتی را که با آن مواجه است یادآور شد و گفت: اگر من هم مردم حق ندارید مرا دفن کنید باید تابوت مرا به اعتصاب بیاورید مرده من هم فریاد می‌زند.


«نه تهدید نه تسلیم ما همه با هم هستیم»

کارگران محروم با شعار «نه تهدید نه تسلیم ما همه با هم هستیم» از سخنرانی اسماعیل بخشی تشکر کردند.

امروز دوشنبه نیز اعتراضات کارگران شرکت نیشکر هفت تپه ادامه دارد و تاکنون خبر از دستگیری 19 نفر داده شده است....


/ 0 نظر / 61 بازدید