نکاتی در مورد حادثه تروریستی اهواز !!

نکاتی در مورد حادثه تروریستی اهواز که نقش سپاه پاسداران را در این جنایت بیشتر فاش می کند:

1.    در حالی که هنوز هویت مهاجمان شناسایی نشده و تنها ساعتی از این حادثه گذشته بود سخنگوی سپاه عاملین این حادثه را گروه الاهوازیه معرفی کرد، چگونه در حالی که هنوز هیچ دستگیری انجام نشده و‌ کسی اعترافی انجام نداده بود و نیز قبل از پذیرش مسئولیت این اقدام توسط داعش و الاهوازیه، سخنگوی سپاه می دانسته چه گروهی عامل این حادثه است؟

2.    آنچه اخبار مربوط به نفوذ سپاه در برخی گروه های تجزیه طلب را بیشتر تقویت می کند این است که یکی از اعضای این گروه پس از صحبتهای سخنگوی سپاه، در گفتگو با رسانه های خارجی ابتدا مسئولیت این اقدام را می پذیرد و سپس در رسانه دیگری آنرا تکذیب می کند و در اقدام ناشیانه دیگری عوامل آنرا گروه های مبارز اهوازی نام می برد. سوال این است که: چگونه این گروه برای جلوگیری از رسوایی صحبت های سخنگوی سپاه مسئولین این اقدام را پذیرفت و سپس از ترس عواقب داخلی از سوی مردم و نیز پیامدهای بین المللی آنرا تکذیب کرد؟

3.    گروه الاهوازیه خود را از این اتفاق مبرا می داند بر چه مبنایی حادثه تروریستی رخ داده را به گروه های مبارز اهوازی منتسب می کند تا ضمن تبرئه خود نزد مردم، سپاه پاسداران را نیز از این جنایت تبرئه کند.

4.    لباس مهاجمان، پوشش امنیتی آنان و نوع سلاح استفاده شده نیز موید نقش سپاه در این حادثه است.

5.    چگونه در حالی که هنوز هیچ اعترافی (از نوع ساختگی) منتشر نشده و تنها ساعتی از حادثه گذشته و حتی هویت مهاجمان مشخص نگردیده بود جواد ظریف یک کشور خارجی را در پشت این حادثه و استخدام کننده و حامی مالی تروریست ها دانسته است. بر اساس چه مدرکی؟

6.    مسئولین رژیم که اعلام می کنند سلاح ها چگونه وارد کشور شده و در کجا مخفی بوده است چرا اقدامی برای دستگیری این افراد و توقیف این سلاح ها پیش از وقوع حادثه انجام نداده اند؟

7.    عجیب نیست که با وجود جنایات متعدد سپاه پاسداران این اقدام علیه سربازان ارتش صورت گرفته است. کدامیک از مردم ایران یا حتی گروه های تجزیه طلب از ارتش ضربه خورده اند تا بخواهند انتقام بگیرند؟

آیا جز این است که رژیم از پیوستن ارتش به مردم هراس دارد و می خواهد از هر طریق ممکن بین آنها جدایی بیاندازد؟ ضمن آنکه ضربه خوردن به اعتبار ارتش از نظر رژیم مهم نیست ولی چنین حادثه ای هرگز نباید در مورد نیروهای سپاه رخ دهد.

8.    فیلمی از دستگیری نفر به اصطلاح چهارم منتشر شده است چگونه ممکن است یک تروریست که می داند در صورت دستگیری چه اتفاقی برایش رخ می دهد و چه سرنوشتی در انتظار اوست اینطور آرام در حال قدم زدن باشد آنهم بدون اسلحه و سپس بدون اقدام به فرار به این سادگی تسلیم و دستگیر گردد؟ آیا جزاین است که تروریست ها در تمام جهان پیش از آغاز اقدامات جنایتکارانه خود راه فرار و محل امنی برای خود تدارک دیده و یا سعی می کنند با اقدام انتحاری به زندگی خود خاتمه دهند،چگونه ممکن است این تروریست ها اینقدر احمق و بدون برنامه باشند که پس از انجام ماموریت خود به این سرعت در دام بیافتند؟

9.    اگر اینها واقعا تروریست های تجزیه طلب یا داعش بودند و نه سپاه پاسداران چرا هیچ یک از مسئولین، فرماندهان و یا امام جمعه حاضر در محل هدف قرار نگرفتند و تنها تعدای از فرزندان ایران که اتفاقا اکثر آنها مخالفین رژیم هستند کشته شدند؟

10. چگونه ممکن است داعش و الاهوازیه هر دو مسئولیت این اقدام را بر عهده بگیرند؟ این اولین و احتمالا آخرین بار در تاریخ جهان است که دو گروه همزمان مسئولیت یک اقدام تروریستی را بر عهده می گیرند.

11. چرا سپاه با ممانعت از تامین امنیت و حفاظت این رژه توسط ارتش، به ارتش اعلام کرده که امنیت و حفاظت این رژه از صفر تا صد را تامین می کند؟

12. سپاه که مانع از حضور نیروهای ویژه ارتش برای تامین امنیت و حفاظت رژه شده است چرا پس از حادثه به ارتش دستور داده که خبر مربوط به اینکه تامین امنیت با دستور سپاه به عهده نیروهای حفاظتی سپاه بوده و این ارگان مانع حضور نیروهای حفاظتی ارتش شده منتشر نگردد؟

13. چرا محل رژه بدستور سپاه تغییر کرده است؟

14. دستگیری حداقل ۷۵ نفر از فعالان مدنی در اهواز تنها طی چند ساعت نشان می دهد که از قبل برای دستگیری این افراد برنامه ریزی صورت گرفته است. دستگیری این تعداد وسیع طی دو سه ساعت بدون برنامه ریزی قبلی غیر ممکن است.

15. دستگیری این افراد بدون داشتن بهانه لازم با مخالفت مردم و اعتراضات عمومی روبرو می گردید اما حادثه تروریستی اهواز بهانه لازم برای ایجاد فضای امنیتی و اجرای برنامه های از پیش تعیین شده را در اختیار سپاه قرار داد.

16. قرار است رئیس جمهور آمریکا با در دست داشتن ریاست نشست شورای امنیت سازمان ملل در مورد ایران صحبت کند، همه می دانند که اهم صحبت های وی اقدامات تروریستی جمهوری اسلامی و حمایت رژیم از تروریسم خواهد بود. چه کسی از حادثه اهواز سود می برد جز رژیم که حسن روحانی در سازمان ملل به پشت تریبون برود و با مظلوم نمایی ضمن محکوم کردن تروریسم، جمهوری اسلامی را بزرگ‌ترین قربانی تروریسم بداند و بدین طریق بتواند پاسخی به سخنان ترامپ بدهد.

17. مهم ترین سوال که در مورد هر حادثه ای باید پرسیده شود این است که: چه کسی از حادثه روی داده سود می برد؟ چرا پس از چهل سال و همزمان با قیام مردم و در معرض سقوط قرار گرفتن جمهوری اسلامی ناگهان باید گروه های تجزیه طلب، تکفیری و ... سربرآورند؟جز این است که مطرح شدن این گروه ها و اقدامات این چنینی می تواند مردم را از خطر تروریست و تجزیه در صورت فروپاشی رژیم بترساند و آنها را از تلاش برای براندازی دلسرد کند؟ و اینکه سپاه پاسداران که با کشتار و سرکوب مردم و نابود کردن کشور مورد نفرت عمومی واقع شده با نمایش مبارزه با تجزیه طلبان و تروریسم ضمن سرپوش گذاشتن بر جنایات خویش و کسب مشروعیت بتواند دستاویزی برای انجام جنایات بعدی داشته باشد؟

18. اصلاح طلبانی که در ماه های گذشته کاملا ساکت بودند و پس از قیام دیماه کاملا مشروعیت خود را از دست داده اند ناگهان همگی به صحنه می آیند و این اقدام را محکوم می کنند. حضور ناگهانی اصلاح طلبان و تلاش آنان برای یافتن راهی در جهت کسب محبوبیت بین مردم پس از این حادثه به صحت اخبار مربوط به طرح رژیم برای زنده کردن مجدد این گروه قوت بیشتری می بخشد.

 

منبع : توئیتر فارسی


/ 0 نظر / 107 بازدید