ترک کردن و ترک شدن.....

همه ما وقتی درگیر بوده ایم شاید. درگیر خواسته ای که از دست رفته و در دل مانده. همه ما مزه گسش را همیشه در ذهنمان داریم: چیزی را که می خواستی دیگر نداری و نمی توانی باور کنی. نمی خواهی و نمی توانی.

 

ترک کردن و ترک شدن شاید وحشتناک ترین اتفاق دنیاست. اما وحشتناک تر از آن وقتی است که درد ترک کردن را کشیده ای و هنوز ترک نکرده ای، هنوز ترک نشده ای. از وقتی می گویم که دیگر مهم نیست چرا و چگونه و چطور رسیده به این سر بزنگاه. از وقتی می گویم که آوار ترک کردن و ترک شدن بر سرت می ریزد و باید بتوانی یا زیر آوار نمانی یا از زیر آوار سر بر آوری. از زنده ماندن و زندگی بعد ترک کردن می گویم.

مسخره است برای آدم خرد و خسته و خورده به بن بست نسخه نوشتن. این هم نسخه نیست. یک روایت است که شاید جایی به درد کسی بخورد، حتی خودم و همین بس است شاید. اگر وقت ترک کردن است یا ترک شدن یادت باشد فقط یک اشتباه را نباید مرتکب شد، این که چشمت و دلت با هم بروند و بی هم نمانند.

وقتی می رسی به لحظه پایان، بلند شو، چشمت را بردار از خواسته ات، دلت را هم. و با خودت قرار بگذار که تقسیم شوی به پیش و پس از آن. اگر پایت بلرزد برای یک لحظه برگشتن، برای دوباره نگاه کردن، برای یک نفس بیشتر از هوایی که پریده و بریده، همان جا بدان باخته ای و ترک شده ای و ترک نکرده ای. ترک کردنی که بیش از یک لحظه طول می کشد ترک کردن نیست. آغاز ترک خوردن است.

اگر کسی جایت گذاشته تو جا نمان.اگر بمانی به امید معجزه دیگر مانده ای. ماندن یعنی گندیدن. حتی اگر اهل ترک کردن نیستی اهل ترک شدن هم نباش. چشم و دل و دستت را با هم ببر از جایی که لیاقتت را ندارد. چیزی را جا نگذار. ترک کردن طوفان کاملی است که باید فقط یک لحظه طول بکشد. بیشتر از آن را فقط می شود گفت خودزنی.

ترک کردن وحشتناک ترین هنر دنیاست در این دنیای وحشتناک. اما نه وحشتناک تر از ترک شدن و ترک نکردن. دنیا همیشه برای تو بیش از یک قصه دارد برای گفتن. هیچ وقت گوش هایت را نبند از قصه نو شنیدن.

فرق فهمیدن و نفهمیدن این چند خط، فرق باختن یک عمر است به جرم یک رابطه با ماندن و بودن بعد یک فاجعه. امیدوارم هیچ کس این چند خط را لازم نباشد بفهمد.

بر گرفته از وبلاگ فرجام

/ 9 نظر / 202 بازدید
nader

سلام محمدجان از باب شوخی ما بالاخره نفهمیدیم ؟ ترک شدن یا ترک شدن ولی جدن ما که چیز زیادی دستگیرمون نشد [ناراحت]

ناشکيبا

وبلا گ قشنگي داري خوشم اومد. به من هم سر بزن[گل]

قطره

آری ماندن چو گندیدن است مرسی

محمد مهدي

سلام دوست عزيزم وبلاگ زيبا و پرمحتوايي داري از آپ جديدت خوشم اومد خوشحال ميشم به منم سر بزني منتظرتم باي باي

nader

سلام روز کودک برهمه کودکان امروز و ديروز مبارک باد [گل][گل][گل] ميلاد حضرت معصومه (ع) روز دختر و آغاز دهه کرامت مبارک باد [قلب][خنده]

faryade khamosh

سلام دوست عزيز وبلاگ حرف دل با اس ام اس بروز شد مجموعه دو بيتي هاي عاشقانه مخصوص اس ام اس اس ام اس سرکاري جديد داغ داغ مهرماه 89 جملات زيباي عاشقانه و احساسي

مهدیه

چه خوب گفتی! که من ناچار، ترک کردم و ترک خوردم. نه توانستم زیر آوار نمانم، نه توانی بود که سر برآرم. از زنده ماندن و زندگی بعد ترک کردن گفتی. اما من زنده ام و زندگانی ندارم. یک لحظه بیشتر طول نکشید، اما باز ترک خوردم!

رهگذر

حرفاتون و متن هاتون خیلی قشنگه خیلی قشنگ. بهتون تبریک میگم و اگر اجازه بدید گاهیهاش را با ذکر منبع استفاده کنم... راستی آهنگ وبلاگتون را هم خیلی دوست دارم اگر برام ایمیلش کنید خیلی ازتون ممنون میشم.

خوب می فهمم چه میگوئی اگراشتباه نکنم روزی ترک شده ای مثل من.من هنوز ترک نکرده ام هرچند ترک شده ام حکایتم همان ماندن وگندیدگیست