هر پایان، مرگ کوچکیست

 

 

 

مردم با پایان ها آسوده نیستندزیرا هر پایان، مرگ کوچکیست. به همین دلیل است که در بسیاری زبانها برای خدا حافظی واژه ای را به کار میبرند که به معنای (( به امید دیدار)) است.

 

هر گاه تجربه ای پایان میپذیردمانند گرد همائی دوستان، مسافرت،  هنگامی که فرزندان خانه را ترک میکنند، یا رفتن یک محبوب، مرگ کوچکی را تجربه میکنی.شکلی که آن تجربه در آگاهی تو پدید آورده بودناپدید میشود. اغلب پایان یافتن هرتجربه، احساسی از تهی بودن به جا میگذارد که بیشتر مردم سخت میکوشند تا آن را حس نکنند و با آن روبرو نشوند.

 

 

 

اگر بتوانی یاد بگیری که پایان های موجود در زندگی را بپذیری و حتی با آغوش باز به استقبال آنها بروی، شاید متوجه شوی که آن احساس تهی بودن که در آغاز ناراحت کننده بودبه احساس گستردگی درونی که عمیقا آرامش بخش است ، تبدیل میشود.

 

 

 

اگر بیاموزی که هر روز به این طریق بمیری،  خودت را در برابر زندگی میگشائی.

 

/ 3 نظر / 46 بازدید
آرمین

چه بی هیاهوست این خلوت نهانم شعله ای بیافروز تا در تنگناهای تاریک شبهای بی ستاره تو را به تصویر در آورم غزلهایم برای توست چرا که تو قطب زنده غزلهای منی ومن شکسته بال ترین عاشق چند بیت آخرم

مسافر

سلام ، حالتون خوبه؟ من از صبح تا شب گشنه بمونم ، بیکاریم برطرف میشه؟ تازه من یه روز بدون سیگار رو پشت سر بذارم؟[تعجب] خوش باشید!!![چشمک][گل]

ستاره

سلام.زیبا بود.ممنونم که سر زدی.[گل] بازم پیشم بیا.