آگاهی به هموطنان (نقل از: آمد نیوز)

🔴 مردم کوچه و بازار شجاع وآگاه باشند، ترس بیهوده است!


اکثر مردم کوچه و بازار می‌گویند رهبری واحدی وجود ندارد و نگران هستند که پس از سقوط نظام فعلی چه کسی بر سر کار خواهد آمد و اوضاع چگونه خواهد شد؟ در این مطلب برای روشن شدن اذهان عمومی نکاتی بیان خواهد شد که راهگشای مردم کوچه و بازارخواهد بود.


چهل سال است که نظام اسلامی بوسیله جنگ روانی و دستگاه تلقینی و تبلیغاتی، ملت ایران را از دنیا و مخالفین ترسانده و متاسفانه موفق هم بوده است و مردم نیز چنان درگیر آب و نان و روزمرگی شدند که به خودشان فرصتی برای مطالعه و آگاهی نداده اند والبته که مردم هم دراین‌باره مقصرند.


درباره این پرسش که پس از سقوط این رژیم چه کسی به قدرت خواهد رسید و اوضاع چگونه خواهد شد باید گفت که پنداری در این چهل سال هیئت حاکمه جمهوری اسلامی عده‌ای آدم‌های مردمدار، وطن دوست، مسئول، عاقل و با سواد بوده‌اند که نگران فردا باشیم و انگار در این چهل سال در بهشت زندگی کرده‌ایم که نگران فردای این جهنم باشیم؛ حال آنکه باید دانست در فردای سقوط رژیم نیروهای مردمی، وطن دوست، متخصص و آگاه بسیاری خواهند بود که بتوانند در تشکیل یک حکومت مردمی قدم بردارند.


باید کاملا آگاه بود که شرایط امروز ما با شرایط انقلاب ۵۷ بسیار متفاوت است، امروز امکان اطلاع‌رسانی بوسیله ماهواره‌ها، شبکه‌های اینترنتی و اطلاع رسانی‌های شخصی و مردمی کاری ساده و امکان‌پذیر است، دوران بی‌خبری و خفه کردن صداها گذشته است.


تحقیقا و یقینا پس از سقوط جمهوری اسلامی، نظامی شکل خواهد گرفت که تمامی گروه‌های سیاسی، اقلیت‌های قومی و مردمی، احزاب، مذاهب و ادیان مختلف و حتی بی‌دینان و بی‌خدایان در آن مشارکت خواهند داشت آن هم با محوریت آزادی، مردم و میهن.


خوشبختانه در این ۴۰ سال گروه‌های سیاسی و فکری متفاوتی توانسته‌اند در داخل و خارج فعالیت کنند و به یک رشد و تعالی نسبی فکری و سازمانی برسند، اما بدلیل ممنوعیت‌های حکومت و محدودیت‌های رسانه‌ای همه آنها نتوانسته‌اند نزد مردم و عامه به خوبی شناخته شوند، پس مردم هرگز نگران نباشند که پس از سقوط این نظام چه خواهد شد. وانگهی قرار نیست در نظام آینده یک نفر همچون آیت‌الله خمینی بیاید و همه کارها را برنامه‌ریزی و رهبری کند.


همه ما طی این چهل سال رهبریِ فردی و کاریزماتیک (اَبَر انسانی و مقدس) را تجربه کردیم و دیگر به سمت این نوع رهبری نخواهیم رفت، بلکه در نظام بعدی این تمام گروه‌های سیاسی و فکری هستند که با تشکیل مجلس موسسان در شکل دهی نظام و حکومت بعدی مشارکت خواهند کرد و یقینا مردم باید در این شکل‌گیری مشارکت فکری و همچنین نظارت مستمر داشته باشند.


البته بی‌تعارف باید گفت که مردم ما متاسفانه درباره علم سیاست بی‌مطالعه و نا آگاه هستند. اما از هم اکنون می‌توانند بوسیله اینترنت روی این مقوله مطالعه کنند که چندان زمان‌بر و سخت نیست.


اما مهمترین مسئله در نظام بعدی قانون اساسی خواهد بود که باید بتواند یک‌بار برای همیشه در تاریخ ایران آزادی‌های فردی، اجتماعی، عقیدتی، سیاسی و ... را تضمین کند و در آن تضمین دهد که هر فرد یا گروهی با هر دین و عقیده و باوری بتواند رسما عقاید مخالف خود را مطرح کند حال این فرد می‌تواند یک روستایی بی‌سواد باشد یا یک روشنفکر بی دین و بی خدا.


همه مردم کوچه و بازار باید آگاه باشند که تمامی گروه‌های سیاسی و فکری روی مباحث حقوقی و سیاسی برای قانون اساسی و ساختار نظام بعدی کار کرده‌اند و طبعا پس از فروپاشی نظام، با شکل گیری یک دولت ائتلافی موقت که از همه گروه‌های فکری و سیاسی در آن حضور خواهند داشت، این طرح‌ها و قوانین منتشر خواهد شد تا مردم بتوانند فرصت بررسی و انتخاب بهترین‌ها را داشته باشند.


اکنون مردم باید طلسم و جادوی ترس را در ذهن خود بشکنند و با شجاعت و آگاهی به میدان بیایند، نگرانی برای فردای ایران و پس از این نظام از اساس بیهوده است.

/ 1 نظر / 159 بازدید